Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?
Táto stránka je chránená službou reCAPTCHA. Zistiť viac.
Informácie získané prostredníctvom Google reCAPTCHA podliehajú Pravidlám ochrany osobných údajov a Zmluvným podmienkam spoločnosti Google a používajú sa všeobecné bezpečnostné účely (nepoužívajú sa na prispôsobenú reklamu spoločnosti Google).


Kočíky pre bábiku - odporúčané

Retro kočík pre bábiku

Kočík pre bábiku

Kočík pre bábiky

Športový kočík pre bábiky

Úvod TypyŠportový kočík pre bábiky

     Športový kočík pre bábiky je typ kočíka pre bábiky určený k vozeniu bábiky po sediačky. Modernejšie športové kočiariky pre bábiky majú nastaviteľnú striešku, podperu chrbátika bábiky (polohovateľnú opierku), podnožku. Sú vybavené i nákupným košíkom, či príručnou taškou. Niektoré majú i predné otáčacie kolieska. Tieto otočné kolesá (o 360°) pozitívne ovplyvňujú manipuláciu s kočiarikom. Športové kočíky pre bábiky sú ľahko skladateľné a prepravovateľné. Existujú i rôzne mutácie športových kočíkov pre bábiky – bugíny (buggy kočík pre bábiky), golfíny (golfový kočík pre bábiku), ktoré sú rozmerovo menšie, jednoducho zložiteľné, teda sa môžu nazvať cestovné. Športové kočiariky pre bábiku sú spravidla osadené i bezpečnostnými pásmi, aby bábika nevypadla.

 

Športový kočík pre bábiky

 

     Najčastejšie vyhotovenie športového kočíka pre bábiky je plastové alebo kovové s textilom. Plastový športový kočík je určite lacnejší (ak sa neplatí za značku) ako kočiarik z kombinovaných materiálov (kov + textil). Existujú i drevené športové kočiariky, s prútenými sme sa zatiaľ nestretli. Nestretli sme sa ani s športovým kočíkom pre bábiky v retro štýle.

     Nespornou výhodou týchto kočíkov je ich nižšia hmotnosť, menšie rozmery po zložení, takže si ho môže dievčatko vziať i na cesty, či dovolenku. Dievčatko sa s ním môže hrať s menšou námahou na mamičku so svojou bábikou. Táto hra dievčatká povzbudzuje, aby sa učili, rozvíjali a rástli, zatiaľ čo sa zabávajú. Hra všeobecne pomáha deťom rozvíjať jazykové a komunikačné zručnosti, rozvíja a podporuje tvorivosť a predstavivosť. Dramatická a nápaditá hra tiež povzbudzuje deti, aby sa stali dôvernejšími a vyvinuli si silnejší pocit svojej osobnosti, teda identity.