Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?


Kočíky pre bábiku - odporúčané

Retro kočík pre bábiku

Kočík pre bábiku

Kočík pre bábiky

Športový kočík pre bábiky

Úvod Typy Športový kočík pre bábiky

     Športový kočík pre bábiky je typ kočíka pre bábiky určený k vozeniu bábiky po sediačky. Modernejšie športové kočiariky pre bábiky majú nastaviteľnú striešku, podperu chrbátika bábiky (polohovateľnú opierku), podnožku. Sú vybavené i nákupným košíkom, či príručnou taškou. Niektoré majú i predné otáčacie kolieska. Tieto otočné kolesá (o 360°) pozitívne ovplyvňujú manipuláciu s kočiarikom. Športové kočíky pre bábiky sú ľahko skladateľné a prepravovateľné. Existujú i rôzne mutácie športových kočíkov pre bábiky – bugíny (buggy kočík pre bábiky), golfíny (golfový kočík pre bábiku), ktoré sú rozmerovo menšie, jednoducho zložiteľné, teda sa môžu nazvať cestovné. Športové kočiariky pre bábiku sú spravidla osadené i bezpečnostnými pásmi, aby bábika nevypadla.

 

Športový kočík pre bábiky

 

     Najčastejšie vyhotovenie športového kočíka pre bábiky je plastové alebo kovové s textilom. Plastový športový kočík je určite lacnejší (ak sa neplatí za značku) ako kočiarik z kombinovaných materiálov (kov + textil). Existujú i drevené športové kočiariky, s prútenými sme sa zatiaľ nestretli. Nestretli sme sa ani s športovým kočíkom pre bábiky v retro štýle.

     Nespornou výhodou týchto kočíkov je ich nižšia hmotnosť, menšie rozmery po zložení, takže si ho môže dievčatko vziať i na cesty, či dovolenku. Dievčatko sa s ním môže hrať s menšou námahou na mamičku so svojou bábikou. Táto hra dievčatká povzbudzuje, aby sa učili, rozvíjali a rástli, zatiaľ čo sa zabávajú. Hra všeobecne pomáha deťom rozvíjať jazykové a komunikačné zručnosti, rozvíja a podporuje tvorivosť a predstavivosť. Dramatická a nápaditá hra tiež povzbudzuje deti, aby sa stali dôvernejšími a vyvinuli si silnejší pocit svojej osobnosti, teda identity.