Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?
Táto stránka je chránená službou reCAPTCHA. Zistiť viac.
Informácie získané prostredníctvom Google reCAPTCHA podliehajú Pravidlám ochrany osobných údajov a Zmluvným podmienkam spoločnosti Google a používajú sa všeobecné bezpečnostné účely (nepoužívajú sa na prispôsobenú reklamu spoločnosti Google).


Kočíky pre bábiku - odporúčané

Retro kočík pre bábiku

Kočík pre bábiku

Kočík pre bábiky

Prútený kočík pre bábiky

Úvod InformáciePrútený kočík pre bábiky

     Prútený kočík pre bábiky je prakticky drevený kočík pre bábiky, avšak korbička kočiarika je upletená z prútia, čo je drevo, takže ide o modifikáciu tohto kočiarika.

 

     Existuje i celopletený prútený kočík pre bábiky, avšak nikdy to nie je iba prútie, vždy je potrebná aspoň nejaká drevená konštrukcia, či kolieska. Jestvujú kočíky s pletenými korbičkami, strieškami, rúčkou alebo pletená korbička je spojená s pletenou strieškou do kompaktného celku. Prútený kočiarik pre bábiky by bol sám o sebe fádny, takže býva doplnený o rôzne textilne strapce alebo iné textilné doplnky. Prútie býva v prirodzenej farbe, niekedy je prútie i farebné, najčastejšie biele. Staršie prútené kočíky pre bábiky majú kovové kolieska a blatníky.

 

     Názov prútený kočiar pre bábiku sa používa i pre označenie kočíka z kombinovaných materiálov, kde niektorá časť je prútená alebo prútim opletená a prútie tvorí len dizajn kočíka pre bábiku. Tieto kočíky sú väčšinou v retro štýle, kde konštrukcia je oceľová, korbička prútená v kombinácii s textilom a kolieska sú s gumenou pneumatikou, čiže je využiteľný v interiéri i exteriéri - samozrejme za dobrého počasia.

 

Prútený kočík pre bábiky

 

     Prútený kočík pre bábiky je druh kočiarika vynikajúci pre tých, ktorí preferujú prírodné materiály, ktoré sú i v prírodnej neutrálnej farbe. Dieťa hraním sa s prírodnými hračkami si môže vypestovať i pozitívny vzťah k prírode, čo je v súčasnosti veľmi potrebné, resp. nevyhnutné. Prútie je možné i ekologicky zlikvidovať, napr. kompostovaním, ak nie je povrchovo upravované.