Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?
Táto stránka je chránená službou reCAPTCHA. Zistiť viac.
Informácie získané prostredníctvom Google reCAPTCHA podliehajú Pravidlám ochrany osobných údajov a Zmluvným podmienkam spoločnosti Google a používajú sa všeobecné bezpečnostné účely (nepoužívajú sa na prispôsobenú reklamu spoločnosti Google).


Kočíky pre bábiku - odporúčané

Retro kočík pre bábiku

Kočík pre bábiku

Kočík pre bábiky

Kočíky pre bábiky - typy

Úvod Typy

Základné typy kočiarikov pre bábiky

     Jednotlivé typy kočíkov pre bábiky sa odvíjajú od skutočných kočíkov pre deti, teda jestvuje hlboký, športový alebo kombinovaný kočík pre bábiku. Do tohto rozdelenia je možné ešte osobitne začleniť takzvaný retro kočík pre bábiky, ktorý môže byť tiež hlboký alebo športový (kombinovaný skôr nie).

 

Kočík pre bábiky podľa materiálu vyhotovenia

     Môžeme začať prírodnými materiálmi, teda kočíky drevené, ktoré môžu byť i prútené. Ďalšie môžu byť vyrobené z plastu - sú väčšinou lacnejšie, asi vieme prečo. Existujú i oceľové, ale sú skôr použiteľné len ako dekoratívny prvok. Azda najlepšie sú kočíky pre bábiky z kombinovaných materiálov, napr. kolieska plastové (gumené), konštrukcia oceľová/drevená, korbička z textilu alebo z dreva (z prútia) alebo aj z kombinácie ďalších materiálov. Tieto sa zdajú byť najvhodnejšie a najkvalitnejšie, nakoľko využívajú výhody jednotlivých materiálov a sú skoro ako reálne detské kočíky. Nevýhodou je snáď iba hmotnosť.

 

Kočíky pre bábiky podľa rozmerov

     Trh ponúka nepreberné množstvo rozličných rozmerov kočíkov pre bábiky. Ak zoberieme do úvahy iba realistické kočiariky pre bábiku, môžu byť rozdelené na tri základné skupiny, a to na mini, midi a maxi kočíky pre bábiky, takže po slovensky malé, stredné a veľké kočiariky. Do kategórie mini (malé) môžeme začleniť aj všetky maličké hračkárske kočíky, ale ak ide o kočíky, ktoré vyzerajú ako skutočné, ide o tie, ktoré majú rozmery do cca výška: 60 cm, šírka: 35 cm, dĺžka: 55 cm, výška rukoväte: 50 cm. Midi (stredné) majú rozmery do cca výška: 75 cm, šírka: 40 cm, dĺžka: 75 cm, výška rukoväte: 60 cm. Maxi kočíky pre bábiky (veľké) sú s rozmermi do cca výšky: 90 cm, šírky: 48 cm, dĺžky: 90 cm, výšky rukoväte: 75 cm. Určite môžu byť ešte väčšie "supermaxi" kočíky, ktoré majú ešte väčšie rozmery ako sú vyššie uvedené.

 

Kočiariky pre bábiky podľa počtu koliesok

     Výrobcovia vyrábajú trojkolieskové, štvorkolieskové a viackolieskové kočíky pre bábiku. Trojkolesové sú väčšinou športové kočíky pre bábiky. Pri viackolieskových ide vlastne iba o zdvojenie niektorých koliesok, napr. trojkolesový kočík má zdvojené zadné kolieska, teda ich má päť. Pri kolieskach je potrebné ešte podotknúť, že môžu byť pevné alebo otočné. S otočnými sa lepšie manipuluje.

 

Rozdelenie kočíkov pre bábiky v závislosti od materiálu koliesok

     Výber materiálu koliesok je ovplyvnený od materiálu podlahy, kde sa bude dieťa s kočíkom hrávať. Každý najviac ocení gumené kolieska alebo kolieska z mäkčených plastov, aby boli "napáchané" čo najmenšie škody. Drevené kočíky môžu mať drevené kolieska. Plastové kočiariky môžu mať plastové kolieska.

 

Farba kočiarov pre bábiku

     Kočíky sú produkované snáď v každej farbe, na ktorú si spomenieme, preto ide iba o obľúbenosť farby toho, komu je kočík určený. Najviac preferovaná je však ružová farba, dodávatelia si asi neuvedomujú, že dievčatká môžu mať rady i chlapčenské farby, napr. modrú, resp. tyrkysovú. Môžete si pozrieť obrázky kočíkov pre bábiky.

 

Pre koľko a akých bábik má byť kočiar určený

     Každé dievčatko má asi skôr bábiku ako kočík pre ňu. Samozrejme, že si ju aj obľúbilo, preto je potrebné zohľadniť pri výbere kočíka i túto skutočnosť a vybrať kočík, ktorý vyhovuje rozmermi nielen dievčatku, ale aj jej bábike. Jestvujú i kočíky pre bábiky - dvojičky, to je vhodné, keď dievčatko chce voziť viacero svojich bábik v jednom kočiari.